Forex

Typ techniczny: kawa z szansą na ruch w kierunku górnego ograniczenia trendu

Cena kawy od miesięcy zniżkuje, choć w ostatnim czasie nastąpiło istotne wyhamowanie spadków. Od początku roku cena spadła już o 7,5 proc., do blisko 117 centów za funt i jest to jedna z mocniejszych zniżek w grupie surowców spożywczych. Bardziej taniał tylko cukier.
Foto: Adobestock

– Ceny obecnie testują tegoroczne minimum, które osadzone jest w strefie długoterminowego wsparcia, zatem od strony technicznej pojawia się pretekst do wyprowadzenia wzrostowej fali – zauważa Piotr Neidek, analityk techniczny DM mBanku.

W jego ocenie ostatnie, kwietniowe podbicie okazało się dosyć mocne, z cechami tzw. overbalance (rodzaj fali o sile przewyższającej dotychczasowe korekty wzrostowe), a to pozwala sądzić, że popyt ma prawo ponownie znowu uderzyć.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Czytaj "Parkiet" w e-prenumeracie
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

© Licencja na publikację
© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz