REKLAMA
REKLAMA

Forex

Na większą zmienność złotego trzeba jeszcze poczekać

Parze EUR/PLN na chwilę udało się wyrwać z wąskiego zakresu wahań. Nie oznacza to jednak, że teraz ruchy na tym instrumencie będą bardziej zdecydowane.
Foto: Fotorzepa, Marta Bogacz

Para walutowa EUR/PLN z pewnością nie należy do ulubieńców spekulantów. Od wielu miesięcy zakres wahań na tej parze był mocno ograniczony. Od połowy listopada do końcówki stycznia para EUR/PLN poruszała się w przedziale 4,28–4,31. Pod koniec stycznia złoty dość nieoczekiwanie się umocnił i euro było wyceniane na 4,25 zł. Później jednak mieliśmy do czynienia z ruchem w drugą stronę. Rozpoczęła się deprecjacja rodzimej waluty, która parę EUR/PLN wyniosła w okolice 4,34 zł. Czy to tylko chwilowy wystrzał czy może faktyczny początek większej zmienności?

Chwilowe zamieszanie

Niska zmienność pary EUR/PLN to oczywiście nie najlepsza informacja dla inwestorów, którzy chcą zarabiać na bardziej zdecydowanych ruchach na walutach, ale trzeba też pamiętać, że każdy kij ma dwa końce. Zwraca na to uwagę Daniel Kostecki, główny analityk w firmie Conotoxia.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Czytaj "Parkiet" przez kwartał GRATIS
i uzyskaj dostęp do wszystkich treści
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA