REKLAMA
REKLAMA

Forex

Frank padł ofiarą niskiej płynności na rynku walutowym

Kolejny flash crash. Tym razem dotyczył szwajcarskiej waluty. W dłuższym terminie wydarzenie to nie ma jednak większego znaczenia dla franka.
Foto: Bloomberg

Rynek walutowy z niedzieli na poniedziałek przeżył prawdziwy wstrząs. Głównym aktorem był frank szwajcarski. Wystarczyła bowiem chwila, aby waluta ta osłabła wobec dolara o około 1 proc. Szok trwał jednak tylko chwilę. Równie bowiem szybko frank poniesione straty odrobił i kiedy Europa na dobre w poniedziałek rano przystąpiła do handlu, wszystko było już w normie. Po ruchu na franku pozostał właściwie tylko ślad na wykresie.

Powtórka z rozrywki

Tego typu ruchy oczywiście rozbudzają emocje, ale też nie są niczym nowym na rynku. Z tzw. flash crashem mieliśmy do czynienia chociażby na początku roku. Wtedy jednak uwaga rynku skupiała się na japońskim jenie, który w błyskawicznym tempie wyraźnie umocnił się wobec dolara, by później oddać większą część tego ruchu. Teraz flash crash dotknął franka szwajcarskiego. Jak do tego doszło?

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Czytaj "Parkiet" przez kwartał GRATIS
i uzyskaj dostęp do wszystkich treści
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA