REKLAMA
REKLAMA

Forex

Typ techniczny: złoto – czas na korektę?

Ostatnie miesiące są szczególnie udane dla złota. Cena tego metalu w minionych tygodniach przebiła psychologiczny poziom 1300 USD za uncję.
Foto: Adobestock

– Jedną z lepszych inwestycji w ostatnim kwartale ubiegłego roku, ale także i na początku 2019, było złoto. Cena kruszcu wzrosła od dołka z przełomu września/października 2018 do zeszłotygodniowego maksimum o prawie 12 proc. – zwraca uwagę Daniel Kostecki, główny analityk w firmie Conotoxia. Jak jednak dodaje, ruch ten sprawił, że cena złota dotarła do ważnego miejsca z punktu widzenia analizy technicznej. – Notowania dotarły do istotnej strefy oporu wyznaczonej przez poprzednią fazę dystrybucji w obszarze 1310–1366 USD za uncję – mówi Kostecki. To jego zdaniem może doprowadzić do korekty na złocie. Przemawiać za tym mają również inne czynniki. – Na możliwość zakończenia ostatniego impulsu wzrostowego wskazuje układ falowy znany z teorii Elliotta. Mowa o kształcie wykresu, który składa się z pięciu podfal w ramach dużej fali impulsu trzeciego. Opór w tym układzie jest także wyznaczony przez górne ograniczenie w kanale wzrostowym, a na wykupienie wskazywać może również dywergencja na średnich oscylatora MACD. Jeśli powyższe założenia są słuszne, to cena złota może zawrócić w stronę 1280 USD, gdzie wypada obszar podfali czwartej, co zostałoby również potwierdzone przez przecięcie średnich MACD oraz pokonanie dolnego ograniczenia w kanale trendowym – uważa Kostecki. Ewentualna korekta nie przekreśla jednak wyższych cen złota. – Po korekcie powinien być dalej kontynuowany impuls wyższego stopnia i notowania złota mogłyby wyrysować jeszcze wzrostową falę piątą. Wynikałoby to z analizy pod kątem teorii fal Elliotta – twierdzi Daniel Kostecki.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta specjalna: Czytaj "Parkiet" przez kwartał GRATIS
i uzyskaj dostęp do wszystkich treści
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację
© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA