Finanse

Mocniejszy DM Pekao

Sierpniowe, zbiorcze dane Krajowego Depozytu Papierów Wartościowych dotyczące liczby prowadzonych rachunków maklerskich nie przyniosły przełomu.
Foto: Adobestock

Cieszyć może co prawda fakt, że udało się zatrzymać trend spadkowy, jednak na razie wciąż ciężko jest mówić, że mamy do czynienia z powrotem inwestorów na rynek. W sierpniu w skali całego rynku przybyło bowiem jedynie 40 kont. O ile jednak w ujęciu całościowym trudno doszukiwać się jakichś znaczących zmian, tak już na poziomie domów maklerskich sytuacja wygląda nieco inaczej.

Oczywiście najważniejszym wydarzeniem ubiegłego miesiąca było włączenie w struktury banku CDM Pekao i połączenie z DM Pekao. To przełożyło się na znaczący wzrost liczby rachunków prowadzonych przez DM Pekao. Z oficjalnych statystyk wynika, że na koniec poprzedniego miesiąca instytucja ta prowadziła prawie 266 tys. rachunków. Warto przypomnieć, że wcześniej DM Pekao przejął także obsługę rachunków maklerskich prowadzonych przez DI Xelion.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Nowa Prenumerata już w sprzedaży, poznaj pakiet korzyści!
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.