Finanse

Życie akcjonariusza GPW to ciągłe walne zgromadzenia

Trzecia próba wyłonienia nowego członka Rady Giełdy.

Marek Dietl, prezes warszawskiej giełdy.

Foto: Archiwum, Robert Gardziński

Akcjonariusze, którzy chcą aktywnie brać udział w życiu GPW, na brak zajęć nie mogą narzekać. Zarząd giełdy zwołał kolejne walne zgromadzenie, które spróbuje uzupełnić skład Rady Giełdy. Sukces wcale nie jest gwarantowany, a można nawet zaryzykować stwierdzenie, że jest mocno wątpliwy. Tak przynajmniej wskazuje historia. Czy faktycznie tak będzie, przekonamy się 1 października.

Potrzeba uzupełnienia składu organu nadzorczego GPW pojawiła się, kiedy z zasiadania w Radzie Giełdy zrezygnował Krzysztof Kaczmarczyk. Jak bowiem wskazuje statut spółki, „przynajmniej jeden członek Rady Giełdy powinien zostać powołany spośród kandydatów zgłoszonych przez akcjonariusza mniejszościowego lub akcjonariuszy mniejszościowych, reprezentujących łącznie mniej niż 10 proc. kapitału zakładowego spółki, którzy nie są jednocześnie członkami giełdy".

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Wyjątkowa okazja: kup kwartalną e-prenumeratę, dostaniesz kolejny kwartał gratis!
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.