Finanse

Krezus: posypią się kary dla akcjonariuszy

Komisja Nadzoru Finansowego wszczęła postępowanie wobec akcjonariuszy giełdowej spółki. Nakłada na nich kary. W poniedziałek odwieszone zostaną notowania.
Foto: Fotorzepa, Waldemar Kompała

KNF dziś wydała postanowienie o wszczęciu postępowań administracyjnych w przedmiocie nałożenia na Taleję kary pieniężnej w związku z podejrzeniem naruszenia ustawy o ofercie (nieterminowe przekazanie notyfikacji o zbyciu znacznego pakietu akcji) oraz kary w związku z podejrzeniem naruszenia rozporządzenia MAR (nieterminowe przekazanie notyfikacji o transakcjach insiderów).

To nie koniec: postępowanie dotyczy też nałożenia kar na Jacka Ptaszka, szefa Krezusa w związku m.in. z podejrzeniem naruszenia rozporządzenia MAR (nieterminowe przekazanie notyfikacji o transakcjach insiderów oraz dokonanie transakcji w okresie zamkniętym) oraz nałożenia kary na Karo-Biuro Handlu Zagranicznego m.in. w związku z podejrzeniem naruszenia rozporządzenia MAR (nieterminowe przekazanie notyfikacji o transakcjach insiderów).

KNF poinformowała, że obrót akcjami Krezusa zostanie wznowiony począwszy od 13 sierpnia. Został zawieszony kilka dni temu, po tym jak na jaw wyszły transakcje sprzedaży dużych pakietów akcji dokonanych przez Taleję. Potem okazało się, że akcjami handlował też prezes Jacek Ptaszek oraz powiązana z nim spółka Karo-Biuro Handlu Zagranicznego. Tłumaczył się przeoczeniem i zaniedbaniem.


Wideo komentarz

Powiązane artykuły