REKLAMA
REKLAMA

Finanse

Hitachi nie zamierza składać broni

Gdzie trzech się bije, tam inwestorzy korzystają. Po wezwaniu ogłoszonym na akcje Prime Car Management przez PSC III wydawało się, że to właśnie ta firma jest najbliższa przejęcia giełdowej spółki. Konkurencja jednak nie odpuszcza.
Foto: Fotorzepa, Radek Pasterski

Rynek z zapartym tchem śledzi bitwę o Prime Car Management. Już trzy podmioty starają się o przejęcie giełdowej spółki, co akurat jest na rękę inwestorom, którzy grają pod przejęcie PCM.

Walka wre

Licytację rozpoczął jeszcze w listopadzie PKO Leasing, ogłaszając wezwanie z ceną 11,38 zł. Pod koniec roku do wyścigu dołączyło Hitachi Capital Polska, które wyszło z ofertą na poziomie 12,09 zł by później podwyższyć ją do 18,05 zł. W środę do stołu negocjacyjnego dosiadł się kolejny podmiot, a konkretnie fundusz zarządzany przez Pollen Street Capital Limited. Przebił on propozycje konkurentów, oferując w wezwaniu cenę na poziomie 20 zł. To tylko dolało oliwy do ognia. Z walki o PCM nie zamierza rezygnować Hitachi, które w czwartek podbiło stawkę i obecnie oferuje 22,25 zł za jedną akcję (jeśli nic się nie zmieni, to wezwanie potrwa do piątku). – Nasza ostateczna cena na poziomie 22,25 zł za akcję jest o ponad 23 proc. wyższa niż poprzednio oferowana cena. To bardzo atrakcyjna propozycja dla akcjonariuszy PCM, umożliwiająca im pełne wyjście z inwestycji. Chcemy usatysfakcjonować naszą propozycją zarówno inwestorów indywidualnych, jak i instytucjonalnych. Patrzymy na PCM przez pryzmat wielu czynników, w tym spodziewanych synergii i wycen analityków – mówi „Parkietowi" Eric van Vliet, prezes Hitachi Capital Polska.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Teraz czytaj "Parkiet" przez kwartał GRATIS
i uzyskaj dostęp do wszystkich treści
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

© Licencja na publikację
© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA