Finanse

Aforti nie zamierza zwalniać tempa

Grupa Aforti łapie wiatr w żagle. Firma w 2017 r. wypracowała blisko 2,2 mln zł zysku netto przy 190,7 mln zł przychodów.
Foto: Adobestock

Rok wcześniej było to odpowiednio 0,5 mln zł i 62,3 mln zł. – Duża, wzrostowa dynamika na poziomie przychodów i pozytywny trend w odniesieniu do zysku netto to dobry prognostyk na kolejne kwartały 2018 roku – mówi Klaudiusz Sytek, prezes grupy Aforti.

Patrząc na osiągnięcia 2017 r., optymizm ten wydaje się mieć mocne fundamenty. Firma systematycznie zwiększa skalę biznesu. Wartość pożyczek udzielonych przez Aforti Finance dla mikro-, małych i średnich przedsiębiorstw wyniosła w 2017 r. niemal 36,23 mln zł. Oznacza to wzrost o 867 proc. Coraz lepiej radzi sobie także internetowa platforma wymiany walut Aforti Exchange. W Polsce wygenerowała ona 91 mln euro obrotu w 2017 r., czyli o 214 proc. więcej niż w 2016 r. Wzrost odnotowała też firma Aforti Collections działająca w segmencie windykacyjnym. W 2017 r. wartość zleceń w tym obszarze wyniosła prawie 22 mln zł. Rok wcześniej było to niecałe 21 mln zł.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta promocyjna: dostęp do treści parkiet.com już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc!

    Uzyskaj pełen dostęp do ekskluzywnych materiałów publikowanych wyłącznie na parkiet.com: opinii, komentarzy i analiz.

    Dostęp do treści parkiet.com - pakiet podstawowy nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu”, archiwum tekstów, aplikacji mobilnej, dodatków dla prenumeratorów.

Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.