Finanse

GPW błysnęła na tle Europy

GPW początek roku może uznać za udany. Nie dość bowiem, że styczeń upłynął pod znakiem większej aktywności inwestorów, to jak się teraz okazuje, nasz rynek dodatkowo przeciwstawił się europejskim trendom.
Foto: Bloomberg

Większość parkietów Starego Kontynentu obniżyła bowiem loty. Obroty na głównych rynkach były wyraźnie mniejsze niż rok wcześniej – wynika z najnowszych danych Europejskiej Federacji Giełd.

Problemy z płynnością miały zarówno największe, jak i te mniejsze rynki. Spadek aktywności inwestorów mocno odczuła m.in. giełda hiszpańska. Tam obroty w styczniu były o prawie 22 proc. mniejsze niż w analogicznym okresie 2018 r. Niewiele lepiej wyglądają statystyki dotyczące Deutsche Boerse. W tym przypadku mowa jest o prawie 21-proc. spadku. Dwucyfrowe zniżki zanotowały też takie rynki jak SIX Swiss Exchange czy grupa Euronext. Tylko nieco lepiej poradził sobie rynek węgierski. W tym przypadku mowa jest o obniżeniu aktywności inwestorów o niecałe 8 proc.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Wyjątkowa okazja: kup kwartalną e-prenumeratę, dostaniesz kolejny kwartał gratis!
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.