REKLAMA

Finanse

Zacznij inwestować za granicą – dowiedz się, dlaczego warto

Coraz więcej osób dostrzega możliwości, jakie wiążą się z zagranicznymi inwestycjami. W praktyce takie przedsięwzięcia niewiele się różnią od inwestycji na rodzimym rynku, co więcej – mogą nam one przynieść sporo korzyści.

Inwestycje zagraniczne – na czym polegają?

Inwestowanie na zagranicznych rynkach jeszcze do niedawna mogło wydawać się skomplikowanym sposobem zarabiania pieniędzy, zwłaszcza wśród początkujących inwestorów. Z pewnością duży wpływ ma na to brak wystarczającego doświadczenia. Poruszanie się po nieznanym gruncie zawsze wzbudza pewne obawy – pytanie tylko, czy całkowicie uzasadnione?

W gruncie rzeczy inwestowanie za granicą niewiele różni się od inwestowania na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Mechanizm działa tak samo: musimy otworzyć konto maklerskie z dostępem do rynków zagranicznych, wpłacić na nie środki i możemy zacząć kupować aktywa. Istotną różnicą jest jednak to, że na giełdzie zagranicznej mamy dużo więcej możliwości, które mogą być bardzo kuszące dla polskich inwestorów.

Korzyści inwestowania za granicą

Przede wszystkim jako posiadacze rachunku z dostępem do rynków zagranicznych mamy dużo więcej okazji inwestycyjnych niż inwestorzy na krajowym rynku, także pod kątem budowania doświadczenia. Innym niewątpliwym plusem jest możliwość skorzystania z wielu instrumentów finansowych niemal niedostępnych na polskiej giełdzie, takich jak ETF. Pozwalają one inwestować w całe gospodarki, krajowe sektory, lokalne branże czy towary i surowce.

Inwestowanie za granicą to ciekawy sposób na pomnażanie swojego kapitału. Warto jednak pamiętać o ryzyku inwestycyjnym związanym z danym instrumentem finansowym oraz ryzyku zmiany kursów walut obcych w stosunku do złotówki.

Dla wielu osób przez długi czas sporą przeszkodą była także niewystarczająca znajomość języka angielskiego, która uniemożliwiała otworzenie konta maklerskiego za granicą. Na szczęście obecnie możemy skorzystać z bogatej oferty pośredników, którzy gwarantują nam obsługę klienta oraz platformy transakcyjne w języku polskim. Aby inwestowanie było szybkie, proste i wygodne, kluczowy jest wybór odpowiedniego biura maklerskiego.

Jakie biuro maklerskie wybrać?

Przede wszystkim takie, które oferuje nam bezproblemowe i komfortowe założenie rachunku maklerskiego. Według informacji zebranych przez portal Bankier.pl w ubiegłym roku do najpopularniejszych usługodawców należeli: Dom Maklerski PKO BP, Dom Maklerski BOŚ, Biuro Maklerskie ING BSK, Dom Maklerski Pekao oraz Santander Biuro Maklerskie.

Warto zwrócić uwagę na możliwość obsługi przez internet – taką opcję mamy np. w Santander Biuro Maklerskie. Bank zdecydował się wyjść naprzeciw oczekiwaniom zainteresowanych i umożliwił swoim klientom zawieranie umowy całkowicie zdalnie. Po rejestracji konta i zaakceptowaniu warunków współpracy dostajemy otwarty rachunek, a także możliwość kontaktu ze specjalistami mającymi wieloletnie doświadczenie w inwestowaniu na rynkach zagranicznych.

Santander Biuro Maklerskie daje też znacznie więcej. Dostęp do danych z rynków, śledzenie trendów, darmowe porady specjalistów, aktualne notowania giełdowe – to tylko niektóre funkcje. Dodatkowo zlecenia można składać także za pomocą aplikacji mobilnej.

Artykuł powstał we współpracy z Santander Biuro Maklerskie

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

Wideo komentarz

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA