Finanse

Rozkręcasz własny biznes? Poznaj ofertę pożyczek dla firm

Rozpoczęcie działalności gospodarczej często oznacza dodatkowe wydatki. Zakup sprzętu lub towaru, wynajem powierzchni biurowej czy magazynu - koszty prowadzenia firmy już na starcie mogą wynieść nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych. Jeśli jesteś początkującym przedsiębiorcą, który nie posiada własnego kapitału, możesz sięgnąć po zewnętrzne finansowanie w postaci pożyczki lub kredytu. W artykule sprawdzimy, które instytucje finansowe przychylnym okiem patrzą na młode firmy. Podpowiemy również na co zwrócić uwagę, wybierając najlepszą ofertę pożyczki.

Prowadzenie własnego biznesu to marzenie wielu osób. Zwłaszcza tych, dla których wolność, niezależność i możliwość samodzielnego podejmowania decyzji ma kluczowe znaczenie. Niestety, brak odpowiednio wysokiego kapitału dla wielu początkujących przedsiębiorców staje się przeszkodą nie do przekroczenia. Puste konto w banku nie powinno jednak oznaczać rezygnacji z wizji, biznesowych celów i planów. Otrzymanie zewnętrznego finansowania na rozwój firmy wcale nie musi być skomplikowane. Kluczem do sukcesu jest tutaj wybór takiej instytucji finansowej, która pożyczy pieniądze pomimo krótkiego stażu prowadzenia działalności.

Pożyczka dla młodych firm

Przedsiębiorcy, którzy dopiero startują z własnym biznesem, mogą mieć realne problemy z pożyczeniem pieniędzy w banku. W zależności od konkretnej instytucji, aby otrzymać kredyt dla firm należy prowadzić działalność co najmniej 3, 6 lub 12 miesięcy. Choć od czasu do czasu na rynku pojawiają się oferty kredytów bankowych, udzielanych już od pierwszego dnia działalności, nie można uznać ich za standard.

Kolejną niedogodnością, towarzyszącą pożyczaniu pieniędzy w banku jest ogromna ilość formalności i niezbędnych zaświadczeń oraz długi czas oczekiwania na decyzję. W dzisiejszych czasach, kiedy czas jest towarem prawdziwie deficytowym, warto poszukać rozwiązania, które uprości i usprawni proces otrzymania dodatkowych środków. Doskonałym sposobem na realizację takiego celu, będzie zaciągnięcie pożyczki w instytucji pozabankowej.

Pożyczka dla firmy w 15 minut

Pozabankowe instytucje finansowe specjalizują się w udzielaniu finansowania osobom prywatnym oraz firmom. Jednym z najważniejszych walorów takiego sposobu pożyczania pieniędzy jest uproszczona procedura badania zdolności kredytowej, szybki czas weryfikacji wniosku oraz ekspresowy przelew środków. Przyjrzyjmy się tym kwestiom nieco dokładniej.

Wielu pożyczkodawców, udzielających pożyczek firmom, nie wymaga dostarczania jakichkolwiek dodatkowych dokumentów, zaświadczeń czy wyciągów z konta bankowego. Decyzję podejmują wyłącznie na podstawie danych z dowodu osobistego oraz informacji zawartych we wniosku pożyczkowym. Nie ulega wątpliwości, że ograniczone do minimum formalności znacząco przyspieszają proces otrzymania finansowania oraz eliminują dodatkowy stres, związany z przedłużającym się oczekiwaniem na decyzję.

Korzystając z usług firm pożyczkowych możesz otrzymać decyzję nawet w ciągu 15 minut od momentu wysłania wniosku. Jeśli będzie pozytywna, dodatkowe środki znajdą się na Twoim koncie równie szybko. Ekspresowe tempo weryfikacji wniosku i szybkość wypłaty środków pozwolą Ci wykorzystać najbardziej atrakcyjne okazje biznesowe, które znikają z rynku bardzo szybko.

Szansa dla początkujących przedsiębiorców

Firmy pożyczkowe, zdecydowanie przychylniej niż banki, patrzą na początkujących przedsiębiorców. Niektóre umożliwiają pożyczenie pieniędzy już od pierwszego dnia prowadzenia działalności. Jak podaje serwis Chwilowo.pl, jedną z takich instytucji jest Aasa dla biznesu.

Pożyczkę w Aasa dla biznesu może otrzymać osoba, która:

* ma nie mniej niż 20 i nie więcej niż 80 lat;

* nie figuruje w rejestrze dłużników BIG (InfoMonitor, ERIF);

* posiada stały adres zamieszkania w Polsce.

Prowadzona przez nią działalność powinna być zarejestrowana w Polsce. Nie może być też zamknięta lub zawieszona.

Korzystając z usług Aasa dla biznesu pożyczysz nawet 10 000 zł, rozkładając spłatę na okres od 1 do 24 miesięcy. Pieniądze możesz przeznaczyć na dowolny cel, związany z prowadzoną działalnością. Z artykułu Rzeczpospolitej dowiadujemy się, że może być to m.in. wypłata wynagrodzeń, wynajem biura, zakup towaru lub spłata zaległości względem Urzędu Skarbowego czy Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

Pożyczkodawca nie wymaga dostarczania żadnych dodatkowych dokumentów, gwarantuje również ekspresową decyzję (nawet w kilka sekund!) i szybką wypłatę środków. Pieniądze możesz otrzymać na konto lub odebrać je w oddziale Poczty Polskiej.

To co różni pożyczkę w Aasa dla biznesu od innych podobnych produktów finansowych, to możliwość zaciągnięcia kolejnego finansowania jeszcze przed całkowitą spłatą aktualnej pożyczki. Jedynym warunkiem jest terminowy zwrot co najmniej 4 pełnych rat.

Koszty pożyczki pozabankowej dla firmy

Choć pozabankowe pożyczki mają opinię kosztownych, to tylko pozory. Istnieją pożyczkodawcy, oferujący finansowanie, którego koszt jest porównywalny do kredytu w banku. Przykładem będzie tutaj wspominana wyżej Aasa dla biznesu.

Jeśli zaciągniesz pożyczkę w wysokości 5000 zł, rozkładając spłatę na 12 miesięcy, wysokość miesięcznej raty wyniesie jedynie 623,23 zł. Sięgając po najwyższą możliwą kwotę (10 000 zł) i spłacając pożyczkę przez maksymalny okres (24 miesiące), miesięcznie zapłacisz tylko 745,42 zł.

Pamiętaj, że warunkiem niskich opłat jest terminowa spłata zobowiązania. W przypadku opóźnień pożyczkodawca może obciążyć Cię dodatkowymi kosztami, które zwiększą całkowity koszt pożyczenia pieniędzy.

Jeśli nie spłacisz pożyczki w terminie

Zanim zaciągniesz pożyczkę dla firm upewnij się, że stać się na terminową spłatę rat. Jeśli nie jesteś pewien, że zdołasz zwrócić pieniądze zgodnie z harmonogramem, wybierz niższą kwotę pożyczki lub wydłuż okres spłaty. Taki zabieg pozwoli obniżyć wysokość raty, eliminując ryzyko opóźnień w spłacie. Zwłaszcza, że ich konsekwencje mogą być wyjątkowo nieprzyjemne.

Jeśli spóźnisz się ze spłatą całości lub części raty, pożyczkodawca obciąży Cię kosztem odsetek za opóźnienie. Będzie mógł także rozpocząć czynności windykacyjne, zmierzające do wyegzekwowania należności. Jeśli jego działania okażą się bezowocne, sprawa może trafić do zewnętrznej firmy windykacyjnej lub na drogę postępowania sądowego i egzekucyjnego.

Jeśli zadłużenie utrzyma się przez co najmniej 60 dni, a jego kwota wyniesie minimum 200 zł, pożyczkodawca będzie miał prawo wpisać Twoje dane do rejestrów Biur Informacji Gospodarczej, zwanych potocznie rejestrami dłużników. Taki wpis znacząco zmniejszy Twoją wiarygodność w oczach banków, firm pożyczkowych, a nawet kontrahentów, którzy przed nawiązaniem współpracy bardzo często weryfikują zasoby BIG-ów.

Powiązane artykuły