Energetyka

APS Energia rozwija się w Rosji

Producent systemów awaryjnego zasilania kończy prace nad nową strategią grupy na najbliższych pięć lat. Wiadomo już, że zwiększy zdolności produkcyjne na rosyjskim rynku.

Piotr Szewczyk, prezes APS Energii.

Foto: Fotorzepa, Robert Gardziński

– Strategia jest już na ukończeniu, na bieżąco dyskutowana z radą nadzorczą. Wiele dzieje się w otoczeniu rynkowym, obserwujemy sporo pozytywnych tendencji, co chcielibyśmy jeszcze uwzględnić w dokumencie – mówi „Parkietowi" Piotr Szewczyk, prezes APS Energii, firmy specjalizującej się w produkcji takich urządzeń jak falowniki czy prostowniki. Przyjęcie i publikacja strategii nastąpi prawdopodobnie pod koniec I kwartału 2019 r. Będzie to plan rozwoju grupy w perspektywie pięcioletniej.

Bez rewolucyjnych zmian

Jak tłumaczy prezes spółki, nowa strategia nie przewiduje rewolucyjnych zmian w grupie. – Ale z pewnością większy nacisk położymy na rozwój urządzeń dla trakcji i transportu, dla pojazdów elektrycznych, na magazyny energii i na systemy zasilania dla energetyki jądrowej, gdzie już teraz zawarliśmy kilka ciekawych kontraktów. W strategii uwzględnimy też politykę dywidendową, która nie powinna się różnić od obecnej – wylicza Szewczyk.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Wyjątkowa okazja: Półroczna e-prenumerata Parkietu 50% taniej
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.