REKLAMA
REKLAMA

Energetyka

Spółki energetyczne mają wdrożyć oszczędności

Zmniejszenie kosztów w spółkach produkujących prąd i rekompensaty dla mniejszych firm i gospodarstw domowych ma być remedium na rosnące w zawrotnym tempie ceny energii.
Foto: Adobestock

Minister energii Krzysztof Tchórzewski zwróci się do firm energetycznych o dokonanie kompleksowej analizy kosztów i wprowadzenie nadzwyczajnych programów oszczędnościowych. – Przygotowuję już takie wystąpienie do przewodniczących rad nadzorczych spółek energetycznych, celem sprowadzenia cen energii elektrycznej do minimum na tyle, na ile to możliwe – zapowiedział w Sejmie Tchórzewski.

Branża pod presją

Takiej wypowiedzi z ust ministra, który reprezentuje kluczowego akcjonariusza największych krajowych producentów prądu, szefowie tych koncernów z pewnością nie zlekceważą. Oznacza to, że branża w najbliższych miesiącach będzie pod ogromną presją. Przypomnijmy, że spółki złożyły wnioski do prezesa Urzędu Regulacji Energetyki uwzględniające średnio 30- procentowe podwyżki cen prądu dla gospodarstw domowych. Oferowane ceny dla firm i samorządów są jeszcze wyższe, bo sięgają 40–70 proc.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta specjalna: Czytaj "Parkiet" przez kwartał GRATIS
i uzyskaj dostęp do wszystkich treści
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację
© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA