Energetyka

Jeszcze kilka lat słonecznego boomu

W dłuższej perspektywie rynek fotowoltaiki czeka stabilizacja i ochłodzenie – przewidują eksperci Kearney.
Foto: Adobestock

Na polskim rynku fotowoltaiki ma miejsce bezprecedensowy boom. Według szacunków firmy doradczej Kearney zainstalowane moce wzrosną na koniec 2020 r. o prawie 140 proc. – do 3,1 GW z 1,3 GW w roku ubiegłym. Wpływa na to przede wszystkim znaczny wzrost przydomowych instalacji, których liczba sięgnie na koniec roku ok. 300 tysięcy.

Firma szacuje, że w 2020 r. moc zainstalowana w fotowoltaice będzie stanowić 6,3 proc. ogółu mocy zainstalowanej w polskich elektrowniach, wobec 19,2 proc. mocy w lądowych elektrowniach wiatrowych oraz 70,6 proc. w energetyce konwencjonalnej.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Wyjątkowa okazja: Półroczna e-prenumerata Parkietu 50% taniej
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.