REKLAMA
REKLAMA

Energetyka

Energia+ dla mas. Będą ulgi lub dopłaty dla konsumentów

Rząd rozważa wprowadzenie kolejnego programu socjalnego dla Polaków – tym razem rekompensat do drożejącego prądu. Pieniądze mają pochodzić ze sprzedaży uprawnień do emisji CO2.
Foto: Fotorzepa, Krzysztof Skłodowski

Na giełdzie towarowej we wrześniu energia była o 60–70 proc. droższa niż rok temu, co już odczuwa biznes kupujący prąd na zliberalizowanym rynku.

Gospodarstwa domowe, które są chronione stawką regulowaną, czekają na „wyrok" do połowy grudnia. Urząd Regulacji Energetyki po analizie wniosków spółek energetycznych ogłosi wtedy taryfy na 2019 r. na prąd i jego dystrybucję.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Teraz czytaj "Parkiet" przez kwartał GRATIS
i uzyskaj dostęp do wszystkich treści
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

© Licencja na publikację
© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA