REKLAMA
REKLAMA

Energetyka

ZEW Kogeneracja: Konieczne dostosowanie do nowych norm

Znaczący spadek zysku netto zanotował w minionym roku Zespół Elektrociepłowni Wrocławskich Kogeneracja.
Foto: Adobestock

Zarobek grupy stopniał o 91 proc. w porównaniu z wynikiem w roku 2017. Jak tłumaczy spółka, najistotniejszy wpływ na to miał wzrost szacunkowych kosztów z tytułu tzw. rekompensat KDT (związanych z rozwiązaniem przed laty umów długoterminowych sprzedaży energii). Jak podaje spółka, w 2018 r. koszty te wyniosły 119,8 mln zł, a rok wcześniej 27,2 mln zł. Zarząd tłumaczy, że zmiana szacunków jest przede wszystkim efektem istotnego wzrostu prognozowanych ścieżek cenowych energii elektrycznej w kolejnych latach.

W minionym roku na inwestycje Kogeneracja wydała 132 mln zł. – Dzięki podjętym działaniom oraz przeprowadzonym pracom pozostajemy niezawodnym dostawcą ciepła we Wrocławiu i Zielonej Górze. Ubiegły rok to także inauguracja rozbudowy sieci ciepłowniczej o długości ok. 8 km na wrocławskim osiedlu Zawidawie – wylicza Paweł Szczeszek, prezes Kogeneracji. Ten ostatni projekt współfinansowany jest z funduszy unijnych. Dzięki niemu zasięg sieci na tym wrocławskim osiedlu zwiększy się trzykrotnie.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta specjalna: Odbierz 50% rabatu na dostęp do serwisu parkiet.com
    Otrzymujesz dostęp do serwisu www.parkiet.com:
  • sekcje „Wiadomości, Fundusze inwestycyjne, Analiza Techniczna, Kryptowaluty oraz Notowania”,
  • nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu” i dodatków dla prenumeratorów.
Kup teraz

Powi�zane artyku�y

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA