Energetyka

Rynek rosyjski napędzi sprzedaż

Spółka ma nową strategię.

Piotr Szewczyk, prezes APS Energii.

Foto: Fotorzepa, Robert Gardziński

APS Energia chce osiągać średnioroczny wzrost przychodów do 20 proc. – wynika z nowej strategii spółki do 2021 r. – To ostrożne szacunki – zastrzega Piotr Szewczyk, prezes APS Energia. Wzrost ten będzie możliwy głównie dzięki dalszemu rozwojowi na rynku rosyjskim. – Już teraz mamy tam silną pozycję, jesteśmy np. jednym z trzech dostawców systemów zasilania awaryjnego dla Rosatomu. Chcemy w Rosji zdobyć docelowo 20 proc. rynku – wyjaśnia Szewczyk. Drugim kierunkiem rozwoju, który ma napędzać przychody, będzie sprzedaż urządzeń dla trakcji i infrastruktury tramwajowej.

Grupa nie podała w strategii, jakiej rentowności oczekuje w najbliższych latach. – Już dane finansowe po trzech kwartałach ubiegłego roku pokazały, że marże w grupie się ustabilizowały. Będziemy się mocno koncentrować na zyskowności grupy. Rentowność kontraktów jest zresztą najważniejszym czynnikiem motywacyjnym dla naszych sprzedawców – przekonuje prezes.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Wyjątkowa okazja: Półroczna e-prenumerata Parkietu 50% taniej
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.