REKLAMA
REKLAMA

Debiuty

IPO. Oferta publiczna spółki DataWalk nabiera tempa

W przyszłym tygodniu poznamy cenę emisyjną. Uda się uplasować całą pulę nowych akcji?
Foto: materiały prasowe

O ponad 5 proc., do 21,6 zł, drożały w czwartek po południu akcje spółki DataWalk, odrabiając tym samym część spadków z ostatnich dni. Obecny kurs jest jednak o 15 proc. niżej niż na początku roku. Inwestorzy zastanawiają się, jaka będzie cena emisyjna w trwającej ofercie publicznej. Ma zostać podana do 24 stycznia. Tego dnia ruszą też zapisy na akcje w transzy detalicznej – potrwają do końca stycznia, a dla inwestorów instytucjonalnych do 1 lutego.

Rynek z potencjałem

Spółka na NewConnect jest obecnie warta około 80 mln zł. Chce sprzedać do 1,35 mln walorów i pozyskać do 57,6 mln zł. Przy okazji przeskoczy na GPW. Zapisy będą przyjmowane w DM BOŚ. Na podstawie analizy przeprowadzonej trzema metodami broker wycenił spółkę odpowiednio na 192 mln zł, 292 mln zł i 331 mln zł (uwzględniając planowaną emisję akcji).

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta specjalna: Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
    Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
  • nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu” i dodatków dla prenumeratorów.
  • nie zawiera: Aplikacji na smartfon i tablet
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA