REKLAMA
REKLAMA

Chemia

Ciech rozwinie mniejsze biznesy

Planowana poprawa wyników finansowych przez producenta sody w latach 2019–2021 okazała się wyraźnie wyższa od oczekiwań analityków.
Foto: Fotorzepa, Robert Gardziński

Nowa strategia Ciechu zakłada osiągnięcie w 2021 r. ponad 4 mld zł przychodów, ponad 900 mln zł EBITDA (wynik operacyjny powiększony o amortyzację) oczyszczonej ze zdarzeń jednorazowych i ponad 22 proc. rentowności EBITDA. Dla porównania w 2017 r. Ciech wypracował 3,58 mld zł przychodów i 808,14 mln zł EBITDA, a marża EBITDA sięgnęła 22,6 proc.

– Główne cele finansowe są o około 20 proc. wyższe od naszych oczekiwań – komentuje Krystian Brymora, analityk DM BDM. – Głównym determinantem wzrostu mają być segmenty: organiczny i krzemianowy. EBITDA tych obszarów ma stanowić ponad 35 proc. EBITDA grupy w 2021 r., w porównaniu z 17 proc. w 2017 r. – dodaje Brymora. W praktyce oznacza to mocną dywersyfikację biznesu Ciechu, znanego jak dotąd przede wszystkim z produkcji sody kalcynowanej, używanej do produkcji szkła.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta specjalna: Czytaj "Parkiet" przez kwartał GRATIS
i uzyskaj dostęp do wszystkich treści
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację
© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA