Chemia

Suwary: Pięć celów zarządu

Suwary, grupa specjalizująca się w przetwórstwie tworzyw sztucznych, w tym zwłaszcza w produkcji opakowań, zakrętek, akcesoriów motoryzacyjnych oraz kartuszy, wyznaczyły sobie do realizacji na rok obrotowy 2019/2020 (rozpoczął się 1 października) pięć celów.
Foto: materiały prasowe

Wszystkie mają znaleźć odzwierciedlenie w budowanym budżecie. Wojciech Gielnik, wiceprezes spółki, do głównych zdań zarządu zalicza m.in. działania, które mają doprowadzić do poprawy rentowności grupy. Z ostatnich danych wynika, że po III kwartałach 2018/2019 rentowność netto wynosiła nieco ponad 4,1 proc.

Kolejny cel to wzrost przychodów, szczególnie ze sprzedaży w segmentach opakowań i tzw. rozdmuchu. Z ostatnich danych wynika, że przychody grupy w ujęciu rok do roku spadają o kilka procent. Firma chce również w pełni wdrożyć nowe systemy informatyczne w zakładach produkcyjnych zlokalizowanych w Pabianicach i Bydgoszczy. Ostanie dwa zadania dotyczą usprawniania procesów produkcji i zarządzania zakładami oraz optymalizacji kosztów funkcjonowania w relacji do poziomu sprzedaży, szczególnie kosztów pracy i energii.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Wyjątkowa okazja: Półroczna e-prenumerata Parkietu 50% taniej
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.