Chemia

Grupa Azoty cierpi z powodu wysokich cen gazu

Wyniki, choć lepsze rok do roku, są pod presją wysokich cen gazu, które mogą pozostać podwyższone do wiosny. Grupa zapowiedziała negocjacje z wykonawcą projektu Polimery Police.
Foto: materiały prasowe

W III kwartale skonsolidowane przychody Grupy Azoty wyniosły 3,88 mld zł i były o 1,47 mld zł wyższe niż rok wcześniej. Od początku roku do końca września spółka wygenerowała 10,4 mld zł przychodów ze sprzedaży, o 2,6 mld zł więcej niż przed rokiem. Miała też 1 mld zł zysku EBITDA i 10,2 proc. marży EBITDA.

Zarówno w III kwartale, jak i w całych dziewięciu miesiącach pozytywny wpływ na wyniki miały wysokie ceny większości produktów w kluczowych segmentach, jak nawozy, chemia i tworzywa. Niekorzystny wpływ miały zaś rekordowo wysokie ceny gazu oraz wyższe koszty energii elektrycznej i uprawnień do emisji CO2.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Kup e-prenumeratę Parkietu i poznaj pakiet korzyści!
    Uzyskaj pełen dostęp do ekskluzywnych materiałów publikowanych wyłącznie na parkiet.com: analiz, najnowszych komentarzy i opinii ekspertów.
  • zawiera wydanie elektroniczne „Parkietu” i dodatki dla prenumeratorów.
  • zawiera Aplikację na tablet Apple
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.