REKLAMA
REKLAMA

Chemia

Polwax. Plac budowy przejęto bez porozumienia

Polwax i Orlen Projekt nie doszły do porozumienia w kolejnej sprawie dotyczącej sztandarowej inwestycji giełdowej spółki.
Foto: materiały prasowe

Tym razem chodzi o przejęcie placu budowy, na którym była prowadzona inwestycja zmierzająca do uruchomienia instalacji odolejania rozpuszczalnikowego gaczy parafinowych wraz z instalacjami pomocniczymi. Procedurę przekazania terenu budowy zainicjował Orlen Projekt, który był generalnym realizatorem inwestycji. Polwax informuje jednak, że pomimo kierowanej do tej firmy korespondencji, zawierającej propozycje porozumienia wraz z uwagami stron nie wypracowały one wspólnego dokumentu. W rezultacie przejął plac budowy bez porozumienia.

Polwax w kwietniu odstąpił od umowy zawartej z Orlenem Projekt, tłumacząc to m.in. występowaniem dużych opóźnień w realizacji projektu i brakiem zapłaty należnego wynagrodzenia podwykonawcom. Naliczył też kary umowne, na regulowanie których nie zgadza się z kolei wykonawca. Ponadto Orlen Projekt podnosi, że Polwax nie zapłacił części należności za przeprowadzone prace. Od pewnego czasu sprawą zajmuje się już sąd. Obie spółki obarczają się winą o nienależyte wykonywanie umowy. Kilka dni temu Orlen Projekt rozszerzył powództwo wobec Polwaksu o kwotę 13,9 mln zł tytułem zwrotu ściągniętej przez giełdową spółkę gwarancji bankowej stanowiącej zabezpieczenie należytego wykonania umowy inwestycyjnej.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Czytaj nową eprenumeratę "Parkietu"
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA