REKLAMA
REKLAMA

Chemia

Ergis: Spółka stawia na eksport i innowacyjne folie

Jednym z głównych celów Ergisu, największego w regionie przetwórcy tworzyw sztucznych, jest wzrost sprzedaży na rynkach zagranicznych. Firma szczególnie dużo eksportuje folii opakowaniowych.

Tadeusz Nowicki, prezes Ergisu.

Foto: Archiwum

Chodzi zarówno o wyroby do pakowania żywności, jak i opakowania przemysłowe. Obecnie mają one największy udział w sprzedaży eksportowej – wynoszący około 60 proc. Nieco słabiej wygląda sprzedaż zagraniczna pozostałych wyrobów, głównie ze względu na wzrost kosztów pracy w Polsce.

– Jednak długofalowo udział naszej sprzedaży zagranicznej w stosunku do krajowej rośnie – dziesięć lat temu był o połowę mniejszy. W ostatnich latach wzrost lub spadek tego udziału zależał przede wszystkim od czynników koniunkturalnych, takich jak kurs złotego czy wzrost PKB w Polsce w porównaniu z innymi krajami Unii – mówi Tadeusz Nowicki, prezes Ergisu. W I półroczu grupa sprzedała na rynkach zagranicznych produkty o wartości 201,1 mln zł, co stanowiło 53,9 proc. jej przychodów.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta specjalna: Odbierz 50% rabatu na dostęp do serwisu parkiet.com
    Otrzymujesz dostęp do serwisu www.parkiet.com:
  • sekcje „Wiadomości, Fundusze inwestycyjne, Analiza Techniczna, Kryptowaluty oraz Notowania”,
  • nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu” i dodatków dla prenumeratorów.
Kup teraz

Powi�zane artyku�y

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA