REKLAMA
REKLAMA

Chemia

Sanok RC: Na wyższe marże trzeba poczekać

Wraz z uruchamianiem nowych projektów dla motoryzacji producent wyrobów gumowych oczekuje większej dynamiki przychodów niż dotychczas, zaznaczając, że będzie ona zależna od realnej sprzedaży jego klientów.
Foto: materiały prasowe

– W dłuższym terminie pozytywny efekt będzie widoczny również na poziomie marż. W początkowej fazie wdrażanie do produkcji nowych zleceń oznacza wzmożony wysiłek organizacyjny, potrzebne są procesy optymalizacji produkcji, a osiągane w początkowym okresie marże są zdecydowanie poniżej zakładanych docelowo, już po okresie optymalizacji procesu produkcyjnego i dojścia wolumenów produkcji danego modelu samochodu do zakładanych wielkości – wskazuje Piotra Szamburski, prezes Sanok Rubber Company.

Równocześnie kończą się niektóre wieloletnie, dojrzałe projekty, które przynosiły grupie wysokie marże. – Umowy te negocjowane i uruchamiane były w dużo bardziej sprzyjających warunkach makro, zatem powrót do rentowności sprzed 3–4 lat wymagałby również pozytywnych zmian w tym zakresie – zauważa prezes. Nie będzie to łatwe, bo producent musi się mierzyć z rosnącymi kosztami. – Wszystko wskazuje na to, że w tym roku marże grupy pozostaną pod wpływem uspokojenia cen surowców i. Wyższe ceny surowców były widoczne w wynikach grupy w I kwartale 2019 r., natomiast w kolejnych kwartałach spodziewamy się ich stabilizacji. Możliwy jest dalszy wzrost wynagrodzeń, ale efekt ten nie powinien być już tak odczuwalny jak w poprzednim roku – uważa Szamburski.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Czytaj nową eprenumeratę "Parkietu"
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA