REKLAMA
REKLAMA

Chemia

Sanok RC: Rentowność wciąż pod presją

W wynikach producenta wyrobów gumowych są zauważalne efekty pozyskanych w poprzednich latach zleceń od producentów samochodów. Na razie znajduje to głównie odzwierciedlenie w rosnących przychodach (w I kwartale o 14 proc. rok do roku).
Foto: materiały prasowe

– W krótkim okresie realizacja tzw. nowych nominacji oznacza jednak wzmożony wysiłek organizacyjny i osiąganie w początkowym okresie marż zdecydowanie poniżej zakładanych docelowo, po okresie optymalizacji procesu produkcyjnego – komentuje Piotr Szamburski, prezes Sanoka RC.

Producent w dalszym ciągu musi się mierzyć z rosnącymi kosztami.

– Aktualne pozostają czynniki zewnętrzne, w tym surowce i rynek pracy, które wywierają presję na realizowane marże. Kontynuujemy restrukturyzację i optymalizację w ramach grupy – tłumaczy Piotr Dołęga, członek zarządu. Rozpoczęta w IV kwartale rozbudowa zakładu produkcyjnego w Sanoku jest realizowana zgodnie z harmonogramem i budżetem. Montaż wyposażenia powinien się rozpocząć już pod koniec roku. Inwestycja ta wpisuje się w realizację strategii wzrostu mocy produkcyjnych oraz podniesienia poziomu automatyzacji produkcji. Nowy obiekt będzie przeznaczony na potrzeby produkcji uszczelek karoserii samochodowych.

W I kwartale Sanok RC miał 18 mln zł zysku netto i 281 mln zł przychodów. jim

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

Wideo komentarz

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA