Byki i niedźwiedzie tygodnia

Byki tygodnia, czyli trzy spółki z szansami na zwyżki: CD Projekt, Kernel i LC Corp

Foto: Adobestock

1. Koniec spadków na CD Projekcie?

Foto: GG Parkiet

W piątek kurs akcji producenta gier komputerowych rósł czwartą sesję z rzędu. Cena wróciła nad 200-sesyjną średnią kroczącą i zaatakowała lokalny szczyt w okolicy 170 zł. Ruch notowań daje nadzieje na zakończenie trwającej od końca sierpnia tendencji spadkowej. Byki wspiera sygnał kupna na MACD, choć czekamy jeszcze na potwierdzenie w postaci wyjścia nad linię 0. Najbliższy opór stanowi średnia krocząca z 50 sesji, zlokalizowana na poziomie 180 zł. Wsparciem jest okolica ostatniego, lokalnego dołka, czyli 140 zł.

2. Kernel z szansą na wyjście z konsolidacji

Foto: GG Parkiet

Od roku kurs akcji ukraińskiej spółki porusza się w konsolidacji między poziomami 45–55 zł. Wykres wygląda trochę jak klasyczna cisza przed burzą. Średnie kroczące z 50 i 200 sesji poruszają się horyzontalnie na tym samym poziomie, potwierdzając wyrównane siły popytu i podaży. Wybicie z tego marazmu powinno zainicjować trwalszy ruch, zgodny z kierunkiem wybicia. Piątkowy skok ceny do 52 zł, a także fakt, że MACD zakręcił w górę nad linią 0, dają obecnie większe szanse ruchu do 55 zł i być może wyjścia górą. Wsparcie to 50 zł.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta promocyjna: e-prenumerata Parkietu 2 kwartały w cenie 1
    Uzyskaj pełen dostęp do ekskluzywnych materiałów publikowanych wyłącznie na parkiet.com: analiz, najnowszych komentarzy i opinii ekspertów.
  • zawiera wydanie elektroniczne „Parkietu” i dodatki dla prenumeratorów.
  • zawiera: Aplikację na tablet Apple
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.