REKLAMA
REKLAMA

Byki i niedźwiedzie tygodnia

Niedźwiedzie, czyli trzy spółki, którym grozi przecena akcji: Amica, Cyfrowy Polsat i Forte

Foto: Bloomberg

1. Amica przy ważnym poziomie technicznym

Foto: GG Parkiet

Od dwóch lat kurs akcji producenta sprzętu AGD porusza się w trendzie spadkowym. W wakacje bessa zatrzymała się na poziomie 104,4 zł, ale późniejsza korekta nie zdołała przebić 200-sesyjnej średniej kroczącej. Z kolei ostatnie podbicia notowań były skutecznie blokowane przez średnią z 50 sesji. Wygląda więc na to, że obóz byków osłabł, a ubiegłotygodniowe zejście ceny w okolicę 105 zł zwiększa ryzyko zniżki na nowe minima. Zwłaszcza że MACD zakręcił w dół pod linią 0, a linia –DI oddala się w górę od +DI przy rosnącym ADX.

2. Cyfrowy Polsat forsuje ważne wsparcie

Foto: GG Parkiet

Notowania akcji telekomu poruszają się w długoterminowej konsolidacji. Jej dolna granica 21,6 zł została w minionym tygodniu naruszona. Jest to zatem wstępny sygnał sprzedaży, co gorsza – potwierdzony spadkiem MACD poniżej linii 0. Ryzyko trwałego wyjścia dołem zwiększa też fakt, że średnia krocząca z 200 sesji spada i na wykresie aktywna jest formacja krzyża śmierci. Najbliższy zasięg po wybiciu to 19,6 zł. Z kolei obrona 21,6 zł powinna przynieść ruch korekcyjny do strefy 22,5 zł–23,5 zł.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Teraz czytaj "Parkiet" przez kwartał GRATIS
i uzyskaj dostęp do wszystkich treści
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

© Licencja na publikację
© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA