Byki i niedźwiedzie tygodnia

Grodno, Ifirma, LSI Software: trzy spółki z szansami na zwyżki

Foto: materiały prasowe

1. Grodno mocno w górę i pozytywnie na tle rynku.

1. Grodno

Foto: GG Parkiet

W minionym tygodniu w sesyjnych statystykach przeważały spółki wyznaczające nowe roczne minima. Na tym tle pozytywnie wyróżniał się tytułowy dystrybutor artykułów elektrotechnicznych. W ciągu pięciu dni jego papiery podrożały o 16 proc., wyznaczając historyczny rekord 14,08 zł. Spółka nie grzeszy płynnością, ale od czerwca utrzymuje tendencję wzrostową. Na wskaźnikach dominują sygnały kupna: MACD rośnie, a linie DI i ADX wskaźnika ruchu kierunkowego mają byczy układ. Do tego dochodzą rosnące średnie kroczące z 50 i 200 sesji.

2. Ifirma z nowym szczytem hossy.

2. Ifirma

Foto: GG Parkiet

Spółka świadcząca m. in. usługi księgowości w internecie pozytywnie wyróżniała się na słabym ostatnio parkiecie przy ul. Książęcej. Kurs jej akcji przebił poprzedni szczyt hossy 3,84 zł i wyznaczył nowy 4,05 zł, który jest maksimum historycznym. Jest to także sygnał kontynuacji trwającego od roku trendu. Utrzymująca się sekwencja coraz wyższych dołków i szczytów, rosnące średnie kroczące z 50 i 200 sesji oraz aktywne sygnały kupna na MACD i ADX zapowiadają kontynuację ruchu na północ. Najbliższe wsparcia są w strefie 3,04–3,84 zł.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta specjalna: Odbierz 50% rabatu na roczny dostęp do parkiet.com
    Oferta specjalna: Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
  • nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu” i dodatków dla prenumeratorów.
  • nie zawiera: Aplikacji na smartfon i tablet
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.