REKLAMA
REKLAMA

Byki i niedźwiedzie tygodnia

Niedźwiedzie, czyli trzy spółki, którym grozi przecena akcji: Altus TFI, CI Games i Tauron

Foto: Bloomberg

Altus TFI

Foto: GG Parkiet

1. Altus TFI, czyli książkowy spadający nóż W zestawieniu niedźwiedzi tygodnia nie mogło zabraknąć tytułowego towarzystwa funduszy. Od początku miesiąca jego papiery straciły prawie 70 proc. Szereg czarnych dziennych świec na wykresie i towarzyszący im wysoki wolumen jedni nazwą giełdowym spadającym nożem, inni wodospadem. Cokolwiek by mówić, wykres wygląda po prostu źle. Pewnie znajdą się łapacze dołków, ale technika i fundamenty nie zachęcają, by grać pod trwałe odwrócenie trendu. Psychologiczny poziom 1 zł wydaje się naturalnym zasięgiem tej zniżki.

CI Games

Foto: GG Parkiet

2. CI Games jak po technicznym zawale Wykres kursu akcji producenta gier przypomina trochę zapis EKG pracy serca, które niedawno przeszło zawał albo przynajmniej migotanie przedsionków. Pierwsza połowa sierpnia przyniosła bowiem skok ceny z 0,85 zł do 1,73 zł, a w ostatni poniedziałek znalazła się ona znowu przy 0,9 zł. Złoty krzyż utworzony przez średnie z 50 i 200 sesji został zanegowany, MACD spadł poniżej 0, a linie ADX/-DI/+DI przyjęły spadkowy układ. Dołek przy 0,85 zł jest najbliższym celem niedźwiedzi, natomiast oporem jest pułap 1,3 zł.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Teraz czytaj "Parkiet" przez kwartał GRATIS
i uzyskaj dostęp do wszystkich treści
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

© Licencja na publikację
© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA