REKLAMA
REKLAMA

Byki i niedźwiedzie tygodnia

Byki tygodnia, czyli spółki z szansami na zwyżki...

Foto: Adobestock

Notowania akcji GPW najwyżej od marca

Od czerwca notowania akcji warszawskiej giełdy systematycznie zwyżkują. W ciągu niecałych trzech miesięcy papiery podrożały o prawie 24 proc. Ostatni tydzień był pod względem technicznym o tyle istotny, że cena pokonała ważną barierę. Mowa o poziomie 41,5 zł, gdzie pokrywały się 50-proc. zniesienie Fibonacciego dla poprzedniej fali spadkowej oraz średnia krocząca z 200 sesji. Na wysokości 43 zł jest kolejne zniesienie (61,8 proc.). Jego przebicie otworzy drogę nawet do 48 zł. Wsparciem pozostaje 41,5 zł.

Foto: GG Parkiet

-

Lotos z historycznym rekordem notowań

Nieczęsty to ostatnio widok, gdy spółka z warszawskiej giełdy ustanawia cenowy rekord wszech czasów. Sztuka ta udała się paliwowemu gigantowi. W czwartek kurs sięgnął 72,98 zł. Biorąc pod uwagę, że kilka tygodni wcześniej cena wybiła się z długiej konsolidacji (62-52 zł), a średnie kroczące z 50 i 200 sesji utworzyły złoty krzyż, perspektywy techniczne Lotosu wyglądają obiecująco. Chwilowe wykupienie może skutkować jednak korektą notowań. Najbliższe wsparcie to poprzedni szczyt historyczny, czyli poziom 68,85 zł.

Foto: GG Parkiet

-

Pfleiderer ze złotym krzyżem i szansą na wybicie

Od początku roku kurs akcji przedstawiciela branży drzewnej porusza się w konsolidacji między 39,2 zł i 35 zł. Długi marazm sprawił, że średnie kroczące z 50 i 200 sesji zbliżyły się do siebie, a fala zwyżek z ostatniego tygodnia sprawiła, że ta szybsza wyszła nad wolniejszą, tworząc formację złotego krzyża. Jeśli dodamy do tego fakt, że MACD zakręcił niedawno w górę nad linią 0, to warunki do wyjścia z konsolidacji wydają się całkiem niezłe. Pokonanie 39,2 zł powinno skutkować ruchem przynajmniej do 43 zł.

Foto: GG Parkiet

-


Wideo komentarz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA