Byki i niedźwiedzie tygodnia

Byki tygodnia, czyli trzy spółki z szansami na zwyżki...

Foto: Fotolia

1. Agora. Test wsparcia zachęca do kontynuacji odbicia

Foto: GG Parkiet

W pierwszej połowie miesiąca pojawiła się dzienna formacja harami, której pozytywny wydźwięk skutkował zatrzymaniem spadków i odbiciem. Dzienny wskaźnik MACD wygenerował sygnał kupna, RSI_d wrócił ze strefy wyprzedania, dając pretekst do dalszej zwyżki, zaś linia trendu spadkowego, poprowadzona po kluczowych maksimach ostatnich miesięcy, została wybita. Na uwagę zasługuje strefa cenowa, do której dotarł papier, w okolicy 9,5 zł przebiega długoterminowe wsparcie, co dodatkowo powinno wesprzeć korektę wzrostową.

2. Cormay ponownie próbuje sił nad strefą groszową

Foto: GG Parkiet

Lokalna zniżka, zapoczątkowana pod koniec lipca, odbiła się od strefy wsparcia wyznaczonej przez szczyty powstałe w ramach kwietniowo-lipcowego horyzontu, co może się pozytywnie przełożyć na dalsze zachowanie kursu. Na wysokości 0,95 zł zmienił się krótkoterminowy trend i Cormay ponownie zaczął kierować się na północ. Z długoterminowego punktu widzenia rozgrywany jest układ podwójnego dna mogący okazać się strukturą odwracającą trend spadkowy, co w połączeniu z krótkoterminowym odreagowaniem generuje optymistyczną perspektywę.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Czytaj "Parkiet" w e-prenumeracie
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

© Licencja na publikację
© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz