REKLAMA
REKLAMA

Byki i niedźwiedzie tygodnia

...i niedźwiedzie, czyli trzy spółki, którym grozi przecena akcji

Foto: Adobestock

1. PGNiG lokalna korekta wzrostowa została zakończona

Foto: GG Parkiet

Trend spadkowy trwa już kilkanaście miesięcy i dotychczasowe próby wyłamania kluczowych oporów kończyły się niepowodzeniem. W ostatnich dniach ceny przedostały się pod kilkunastodniową linię korekty wzrostowej, pojawiła się luka bessy, zaś wskaźniki impetu zaczęły wspierać krótkoterminową deprecjację. Na uwagę zasługuje dolne ograniczenie dziesięcioletniego kanału wzrostowego, przebiegającego w okolicy 5,10, co z technicznego punktu widzenia oznacza, że popyt powinien znajdować się około 0,30 zł poniżej bieżącej wyceny.

2. Bank Handlowy po nieudanej próbie wyłamania średnioterminowego oporu

Foto: GG Parkiet

Kilkutygodniowa zwyżka w stronę luki bessy oraz dziennej dwusetki zakończyła się pacyfikacją byków w strefie oporu. Papier zatrzymał się tuż pod MA200_d i wykonał krok w tył, który okazał się triggerem do zaatakowania dolnego ograniczenia wakacyjnego kanału. Niestety, wsparcia zostały przerwane, cena zamknięcia zeszła poniżej linii skośnej konsolidacji i pojawił się pretekst do zaatakowania tegorocznej „podłogi". Na korzyść deprecjacji przemawia układ wskaźników impetu oraz tygodniowa sekwencja czarnych świeczek o okazałych korpusach.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Teraz czytaj "Parkiet" przez kwartał GRATIS
i uzyskaj dostęp do wszystkich treści
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

© Licencja na publikację
© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA