REKLAMA
REKLAMA

Byki i niedźwiedzie tygodnia

Byki tygodnia, czyli trzy spółki z szansami na zwyżki: Wawel, Play i Dino

Foto: Fotolia

Wawel

Foto: GG Parkiet

1. Wawel: ryzykowny balans na wsparciu. Pozytywna, dzienna dywergencja pomiędzy ceną a RSI_d wskazuje na malejącą presję podaży. Ciekawie prezentuje się tygodniowy RSI, którego odczyt na tle ostatnich 10 lat przemawia na korzyść byków. W sierpniu ceny dotarły do długoterminowej strefy wsparcia zlokalizowanej w obszarze 845–900, co w połączeniu z długością tegorocznej fali deprecjacji przemawia za wyhamowaniem bessy. Na uwagę zasługuje okienko czasowe przypadające na sierpień, w ramach którego możliwe jest wykształcenie się denka, tak jak to miało miejsce dwa i cztery lata temu.

Play

Foto: GG Parkiet

2. Play z trudem się dźwiga, ale środowy wolumen zachęca do zwyżek. Trwająca na papierach spółki Play bessa zaczęła wytracać swój impet, wskutek czego pojawia się możliwość wyprowadzenia wzrostowej kontry. Na uwagę zasługuje wyprzedanie uwidocznione na tygodniowym wskaźniku RSI, którego zachowanie nie potwierdza lipcowego minimum. Interesująco prezentuje się wolumen i jego zachowanie względem ostatnich świeczek. W ubiegłym tygodniu pojawił się jeden z najwyższych w historii przerzutów akcji, co na tak niskich poziomach może sygnalizować powrót sprzyjającego zwyżkom kapitału.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Teraz czytaj "Parkiet" przez kwartał GRATIS
i uzyskaj dostęp do wszystkich treści
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

© Licencja na publikację
© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA