REKLAMA
REKLAMA

Byki i niedźwiedzie tygodnia

Niedźwiedzie, czyli trzy spółki, którym grozi przecena akcji: PKO BP, Lotos i LPP

Foto: 123rf

PKO BP

Foto: GG Parkiet

1. PKO BP: nieudane wybicie dziennej dwusetki zachętą do spadków. Przez kilka sesji papier przebywał tuż powyżej MA200_d zachęcając do dalszej zwyżki, jednakże brak sił na sforsowanie strefy oporu przy 42,5 PLN wyznaczonej przez ekstrema lokalnych fluktuacji zachęca do realizacji wakacyjnych zysków. Na korzyść spadków przemawia wyhamowanie aprecjacji przy 50 proc. zniesienia tegorocznej zniżki oraz trójfalowy charakter lipcowo-sierpniowego podbicia, co wskazuje na korekcyjny charakter minihossy. W czwartek pojawił się sygnał SELL by MACD_d, co dodatkowo powinno zaciążyć na notowaniach.

Lotos

Foto: GG Parkiet

2. Lotos – podwójny szczyt blokuje dalszą zwyżkę. Na wykresie średnioterminowym uwidoczniła się formacja podwójnego szczytu, a zasięg aprecjacji, liczony wg wybitego kanału, został już w całości wypełniony. Papier zaatakował zeszłoroczne maksima na niekorzystnym układzie wskaźników impetu, wskutek czego dzienny RSI wygenerował sygnał sprzedaży w oparciu o negatywną dywergencję oraz powrót poniżej wartości 70 pkt. Na wykresie tygodniowym doszło do wygenerowania sygnału SELL wskutek przerwania wsparcia 64,32 wynikającego z dna białej świeczki o okazałym korpusie.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Teraz czytaj "Parkiet" przez kwartał GRATIS
i uzyskaj dostęp do wszystkich treści
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

© Licencja na publikację
© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA