Byki i niedźwiedzie tygodnia

Byki tygodnia, czyli trzy spółki z szansami na zwyżki...

Foto: Adobestock

1. GTC z szansami na wyjście górą z konsolidacji

Foto: GG Parkiet

Kurs akcji dewelopera zarówno w długim, jak i krótkim ujęciu czasowym pozostaje w trendzie bocznym. To drugie ujęcie wydaje się bardziej interesujące, szczególnie dla łapaczy lokalnych ruchów. Otóż notowania od początku czerwca oscylują między 50- i 200-sesyjną średnią. W minionym tygodniu cena zaatakowała górną granicę, co wraz z rosnącym MACD zwiększa szansę na zwyżkę do szczytu 10,2 zł. Wsparciem jest 9 zł. Jego przebicie zaneguje wzrostowy scenariusz i zwiększy ryzyku spadku w obrębie długoterminowej konsolidacji.

2. Polimex-Mostostal i zalążek trendu wzrostowego

Foto: GG Parkiet

Z długoterminowej perspektywy budowlana spółka pozostaje w układzie bessy, a jej akcje są skrajnie wyprzedane. Zaliczamy ją do byków tygodnia, bowiem na wykresie klaruje się nowy trend o wzrostowym kierunku. Pod koniec maja bessa zatrzymała się na 2,75 zł i od tego momentu kurs wyznaczył już trzy coraz wyżej położone szczyty, a ich formowaniu towarzyszył podwyższony wolumen. Ponadto cena przebiła 50-sesyjną średnią, MACD przebił poziom 0, a na ADX/+DI/-DI pojawił się sygnał kupna. Najbliższy opór to 3,8 zł, a wsparcie to 3 zł.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Czytaj "Parkiet" w e-prenumeracie
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

© Licencja na publikację
© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz