Byki i niedźwiedzie tygodnia

Byki tygodnia, czyli trzy spółki z szansami na zwyżki...

Foto: Adobestock

1. CD Projekt z historycznym szczytem notowań

Foto: GG Parkiet

Producenci gier pokazują, że można na nich liczyć w każdej sytuacji. Tydzień temu w gronie byków znalazł się PlayWay, a dwa tygodnie temu Vivid Games. W ostatnich dniach pozytywnie wyróżniał się natomiast producent „Wiedźmina". Jego kurs przebił szczyt hossy 172,5 zł i ustanowił w czwartek nowy rekord 180,9 zł. Jednocześnie MACD zakręcił w górę nad linią 0, a linie ADX/-DI/+DI pokazały sygnał kupna. Kluczowe wsparcia, czyli średnie z 50 i 200 sesji, znajdują się daleko (150 i 120 zł). Byki mają więc spory margines bezpieczeństwa.

2. Comarch coraz bliżej linii trendu spadkowego

Foto: GG Parkiet

Od kwietnia na wykresie przedstawiciela branży IT klaruje się początek trendu wzrostowego. Dołek został „uklepany" przy 130 zł, następnie doszło do zwyżki do 150 zł, skorygowanej do 140 zł, a w minionym tygodniu kolejna fala wyniosła kurs na poziom najwyższy od marca, czyli 162 zł. Widać więc klasyczny układ zwany hakiem Rossa. Na potwierdzenie powrotu rynku byka trzeba jednak poczekać, aż cena sforsuje linię trendu spadkowego, położoną przy 170 zł. Najbliższe wsparcie to 150 zł. Tu zbiegają się 50-sesyjna średnia i lokalny szczyt z maja.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Czytaj "Parkiet" w e-prenumeracie
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

© Licencja na publikację
© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: parkiet.com

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz