Byki i niedźwiedzie tygodnia

...i niedźwiedzie, czyli trzy spółki, którym grozi przecena akcji

Foto: Adobestock

1. Forte znów pod dużą presją podaży

Foto: GG Parkiet

Kurs akcji producenta mebli pozostaje w układzie spadkowym od marca ubiegłego roku. Odbicie z pierwszego kwartału było obiecujące, ale od trzech miesięcy górą znów są niedźwiedzie. W minionym tygodniu cena wróciła poniżej 45 zł, a dołek bessy znajduje się przy 40 zł. Średnie kroczące z 50 i 200 sesji, podobnie jak wskaźnik MACD, są skierowane na południe. Technika nie daje więc powodów do optymizmu. Wręcz przeciwnie – wydaje się, że Forte może niebawem pogłębić dołek bessy. Najbliższe opory to 50 i 57 zł.

2. mBank najniżej od kwietnia ubiegłego roku

Foto: GG Parkiet

Cały sektor bankowy pozostaje pod silną presją sprzedających. W ubiegły poniedziałek WIG-banki spadał w porywach do 7079 pkt, a więc wyznaczył nowy dołek trwającego od stycznia trendu spadkowego. Na wykresach spółek z tego indeksu także dominują niedźwiedzie układy. Przykładem mBank, którego notowania spadały w minionym tygodniu nawet do 393,2 zł (najniżej od kwietnia 2017 r.). Linia trendu pokrywa się obecnie z 50-sesyjną średnią kroczącą, wyznaczając silny opór 425 zł. Dopóki ta bariera nie pęknie, dopóty obowiązuje scenariusz spadkowy.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Czytaj "Parkiet" w e-prenumeracie
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

© Licencja na publikację
© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz