REKLAMA
REKLAMA

Byki i niedźwiedzie tygodnia

Niedźwiedzie, czyli trzy spółki, którym grozi przecena akcji: JSW, Plaza Centers i Sanok RC

Foto: Adobestock

1. JSW bez siły do zaatakowania średniej.

Foto: GG Parkiet

Od stycznia ubiegłego roku kurs akcji węglowej spółki pozostaje w permanentnym układzie bessy. W trzeciej dekadzie czerwca cena wyznaczyła jej nowe dno 42,76 zł i doszło do odbicia. Korekta nie zdołała jednak nawet przetestować 50-sesyjnej średniej (obecnie 50 zł), co świadczy o słabości popytu. Ostatnie sesje przyniosły spadek notowań, co sugeruje, że JSW wraca na ścieżkę bessy. Przebicie wspomnianego dna potwierdzi ten scenariusz. Niedźwiedzie wspierają spadające średnie z 50 i 200 sesji. Najbliższe opory to 50 zł, 55 zł i 62 zł.

2. Plaza Centers z nowym minimum bessy.

Foto: GG Parkiet

Kurs akcji dewelopera centrów handlowych porusza się w długoterminowym trendzie spadkowym. W czwartek jego notowania spadały w porywach do 1,53 zł. To historyczne minimum. Spółka razi relatywną słabością na tle rynku i należy do grona podmiotów, które w ostatnim czasie pogłębiają wieloletnie dna. Warto zaznaczyć, że płynność pozostawia tutaj wiele do życzenia, co skutkuje chociażby takimi korektami jak piątkowa – 35 tys. zł obrotu i wzrost notowań o 34 proc. W ujęciu szerokim spółka pozostaje jednak pod kontrolą podaży.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Czytaj nową eprenumeratę "Parkietu"
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA