REKLAMA
REKLAMA

Byki i niedźwiedzie tygodnia

Niedźwiedzie, czyli trzy spółki, którym grozi przecena akcji: Benefit Systems, GPW i Tauron

Foto: Bloomberg

1. Poziom 600 zł za akcję Benefitu trudny do utrzymania.

Benefit Systems

Foto: GG Parkiet

Papiery Benefitu Systems po silnych zniżkach wywołanych komunikatem z prognozą spadku zysku w tym roku mają problem z powrotem do zwyżek. Od kilku tygodni notowania poruszają się w trendzie bocznym, a poważny kłopot kupującym sprawia poziom 600 zł za papier. Kurs kilka razy zbliżył się do tego poziomu, a następnie dochodziło do kapitulacji byków. Na ich niekorzyść świadczą też wysokie górne cienie w ostatnich dniach. Wygląda na to, że akcje Benefitu powinny jeszcze przetestować pułap 500 zł za sztukę.

2. Spadająca gwiazda na wykresie GPW.

GPW

Foto: GG Parkiet

Kupuj plotki, sprzedawaj fakty – to powiedzenie może się znów sprawdzić, tym razem na papierach GPW. Spółka kilka dni temu podała informację o dość solidnej dywidendzie. Kurs dotarł szybko do górnego ograniczenia trójkąta, w jakim poruszają się notowania GPW. Tu jednak wielu inwestorów zdecydowało się na realizację zysków, a na wykresie wyrysowała się spadająca gwiazda. Oczywiście każda świeca musi zostać jeszcze potwierdzona, jednak gdyby tak się stało, to można się spodziewać zniżki w kierunku dolnego ograniczenia trójkąta.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Czytaj nową eprenumeratę "Parkietu"
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA