Byki i niedźwiedzie tygodnia

Niedźwiedzie, czyli trzy spółki, którym grozi przecena akcji: Game Operators, KGHM i Mennica Skarbowa

Aktualizacja danych: 18.06.2021, godz. 14.30
Foto: Adobestock

1. Game Operators zawraca pod ruchomym oporem

Foto: GG Parkiet

W sektorze producentów gier czuć w czerwcu byczy powiew, ale nie udziela się on wszystkim jego przedstawicielom. Notowania akcji tytułowej spółki wprawdzie weszły w fazę korekty trendu spadkowego, ale ma ona postać horyzontalnego ruchu. W ostatnich dniach znów widać było podaż, która skorzystała z bliskości oporu w postaci 50-sesyjnej średniej. Cena zawraca więc ponownie na południe, a ryzyko pogłębienia dołka bessy zwiększa zawracający w dół pod linią 0 MACD. Przestrzeń do spadku pokazuje też RSI, który powoli zbliża się do granicy wyprzedania.

2. KGHM przy 200-sesyjnej średniej kroczącej

Foto: GG Parkiet

Notowania miedzi zniżkują od miesiąca, co bezpośrednio uderza w lubińską spółkę. Akcje KGHM tanieją od 10 maja, ale warto zwrócić uwagę na szerszy horyzont czasowy. Otóż od stycznia na wykresie budowana jest konsolidacja między 220 i 165 zł. Tuż nad jej dolną granicą jest średnia z 200 sesji, stanowiąca granicę hossy. Kurs zbliżył się do niej w ostatnim tygodniu, co zapala lampkę alarmową. Wyjście dołem może skutkować falą wyprzedaży o zasięgu równym szerokości konsolidacji. Oczywiście odbicie od wsparcia, w ślad za RSI, może przynieść kolejny ruch do górnej granicy.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta specjalna: Odbierz 50% rabatu na roczny dostęp do parkiet.com
    Uzyskaj pełen dostęp do ekskluzywnych materiałów publikowanych wyłącznie na parkiet.com: analiz, najnowszych komentarzy i opinii ekspertów.
  • nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu” i dodatków dla prenumeratorów.
  • nie zawiera: Aplikacji na smartfon i tablet
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.