REKLAMA
REKLAMA

Byki i niedźwiedzie tygodnia

Byki tygodnia, czyli trzy spółki z szansami na zwyżki: Braster, Grupa Azoty i Dino Polska

Foto: Bloomberg

1. Braster mocno w górę powyżej dziennej dwusetki

Foto: GG Parkiet

Informacja o umowie z inwestorem na kwotę 44 mln zł wyraźnie pomogła notowaniom producenta aparatury medycznej. Na koniec lutego papiery były wyceniane na 2,1 zł, a w minionym tygodniu kurs sięgnął 3,95 zł – to najwyższy pułap od września ubiegłego roku. Cena długą wzrostową świecą pokonała 200-sesyjną średnią kroczącą, czemu towarzyszył podwyższony wolumen. W slangu analitycznym można powiedzieć, że to taki techniczny „trigger". Strefą wsparcia pozostaje obszar między średnimi (3–2 zł), a najbliższy opór to 4,56 zł.

2. Grupa Azoty ze złotym krzyżem na wykresie

Foto: GG Parkiet

Od październikowego dołka (22,16 zł) akcje spółki podrożały o 100 proc. Skala wzrostu jest imponująca i sprawiła, że średnia krocząca z 50 sesji pokonała od dołu 200-sesyjną, tworząc formację złotego krzyża. Jest to potwierdzenie, że spółka weszła na ścieżkę długoterminowego wzrostu. Zwłaszcza że na wykresie można się doszukać rozbudowanej, odwróconej głowy z ramionami. Pokonanie lutowych maksimów (46,94 zł) powinno otworzyć drogę do 57,5 zł. Najbliższe wsparcie wyznacza obszar między średnimi: 39–36 zł.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Teraz czytaj "Parkiet" przez kwartał GRATIS
i uzyskaj dostęp do wszystkich treści
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

© Licencja na publikację
© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA