REKLAMA
REKLAMA

Byki i niedźwiedzie tygodnia

Niedźwiedzie, czyli trzy spółki, którym grozi przecena akcji: Bioton, Handlowy i Neuca

Foto: Fotorzepa, Radek Pasterski

1. Bioton najniżej od czerwca ubiegłego roku

Foto: GG Parkiet

Kurs akcji producenta insuliny porusza się w trendzie spadkowym od sierpnia 2018 r. Linia trendu od kilku tygodni pokrywa się ze średnią kroczącą z 50 sesji, tworząc wspólnie silny, ruchomy opór. Aktualnie jest on położony przy 5 zł i został w piątek zaatakowany. Z trwałym przebiciem może być problem. Sekwencja coraz niższych szczytów i dołków jest zachowana, a skala spadku jest na tyle duża, że zdołała wykrzywić 200-sesyjną średnią na południe. W minionym tygodni notowania dotarły do 4,8 zł, a więc znalazły się najniżej od czerwca 2018 r.

2. Handlowy zaatakował ważne lokalne wsparcie

Foto: GG Parkiet

Od roku na wykresie tytułowego banku trwa walka o wpływy. Krótkoterminowe „uderzenia" popytu i podaży prowadzą do dużych fluktuacji kursu. Sekwencja dołków i szczytów nie ma więc klarownego kierunku, choć w ostatnim czasie wydaje się, że niedźwiedzie zdobywają przewagę. Cena zaatakowała ostatnie lokalne minimum 65,5 zł. Jeśli wsparcie pęknie, będzie to sygnał do kontynuacji wyprzedaży. Jej zasięg to dołek z 2017 r., czyli okolica 61 zł. Oporem dla notowań jest natomiast 71 zł, gdzie znajduje się 200-sesyjna średnia.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Teraz czytaj "Parkiet" przez kwartał GRATIS
i uzyskaj dostęp do wszystkich treści
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

© Licencja na publikację
© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA