Byki i niedźwiedzie tygodnia

Byki tygodnia, czyli spółki z szansami na zwyżki: Energoinstal, PCC Rokita i LPP

Foto: Bloomberg

1. Energoinstal wybija się z formacji bazy?

Foto: GG Parkiet

Od maja ubiegłego roku kurs akcji producenta kotłów energetycznych porusza się horyzontalnie, tuż nad psychologiczną barierą 1 zł. Notowania zbudowały szeroką formację bazy. W minionym tygodniu, pomimo ogólnego pogorszenia nastrojów na światowych parkietach, cena ruszyła na północ i po raz pierwszy od pięciu lat znalazła się powyżej 200-sesyjnej średniej kroczącej. Zwyżce towarzyszył wyraźny wzrost wolumenu, co zwiększa wiarygodność sygnału. Jest więc szansa na zmianę trendu. Najbliższy opór to 2 zł, a wsparciem jest 1 zł.

2. LPP z apetytem na nowy rekord historyczny

Foto: GG Parkiet

Odzieżowy gigant całkiem spokojnie przeszedł przez ostatnie rynkowe zawirowania. Kurs akcji broni lokalnego dołka 9500 zł i wciąż w jego bliskim zasięgu jest historyczne maksimum 9500 zł. Cena pozostaje w układzie łagodnej korekty, a dominujący trend jest wzrostowy. Dlatego, trzymając się zasady „trend is your friend", można zakładać wyjście na nowe maksima w krótkim terminie. Najbliższe wsparcia wyznacza strefa między średnimi kroczącymi z 50 i 200 sesji, aktualnie jest to przedział 9200–8000 zł.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Czytaj "Parkiet" w e-prenumeracie
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

© Licencja na publikację
© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz