Byki i niedźwiedzie tygodnia

Niedźwiedzie, czyli spółki, którym grozi przecena akcji: Gino Rossi, PZU i Unimot

Foto: Bloomberg

1. Gino Rossi znów przy psychologicznej barierze

Foto: GG Parkiet

Kurs akcji producenta obuwia od trzech lat porusza się w trendzie spadkowym. W listopadzie 2017 r. cena dotarła do 0,88 zł i doszło do odbicia. Na wykresie powstała formacja korekcyjna przypominająca trójkąt, z którego w minionym tygodniu notowania wybiły się dołem. Mamy więc techniczny sygnał powrotu na ścieżkę bessy, potwierdzony przez spadek MACD. W piątek kurs balansował na granicy 1 zł. Jej przebicie otworzy drogę do dołka 0,88 zł lub niższych pułapów. Najbliższy opór to górne ramię formacji, czyli 1,2 zł.

2. Niepokojący krzyż śmierci na wykresie PZU

Foto: GG Parkiet

Od maja ubiegłego roku kurs akcji ubezpieczyciela porusza się horyzontalnie, a większość krótkoterminowych wahań zamyka się w przedziale 48–44 zł. Przełom stycznia i lutego przyniósł falę spadkową, które sprawiła, że średnie kroczące z 50 i 200 sesji utworzyły formację krzyża śmierci. Co więcej – w minionym tygodniu kurs wybił się dołem z konsolidacji i mimo próby powrotu wciąż istnieje ryzyko pogłębienia przeceny. Najbliższe wsparcie to 39,94 zł, jego przebicie będzie potwierdzeniem sygnału sprzedaży.

3. Unimot konsekwentnie na południe

Foto: GG Parkiet

Kurs akcji paliwowej spółki porusza się w trendzie spadkowym, o czym świadczy sekwencja coraz niższych lokalnych szczytów oraz zniżkujące średnie kroczące z 50 i 200 sesji. Styczniowa korekta podniosła wycenę do 30 zł, ale w ciągu ostatnich trzech tygodni zwyżka ta została zniwelowana. W ubiegłym tygodniu kurs spadał w porywach do 22,1 zł, a więc znalazł się najniżej od połowy 2016 r. i wyznaczył nowy dołek bessy. Jednocześnie MACD zawrócił na południe i spadł poniżej zera. Technika zapowiada więc kontynuację bessy.


Wideo komentarz

Powiązane artykuły