REKLAMA
REKLAMA

Byki i niedźwiedzie tygodnia

Byki tygodnia, czyli trzy spółki z szansami na zwyżki: Amica, KGHM i PCC Rokita

Foto: Adobestock

1. Amica najwyżej od kwietnia 2018 r.

Foto: GG Parkiet

Kurs akcji producenta AGD próbuje się wydostać z układu bessy. Ostatnie próby wyglądają obiecująco. Bessa zatrzymała się na poziomie 100 zł i w ciągu niecałych trzech miesięcy wycena skoczyła o 30 proc. Na wykresie zarysowała się sekwencja coraz wyżej położonych dołków i szczytów, a średnie kroczące z 50 i 200 sesji utworzyły formację złotego krzyża. W minionym tygodniu cena zaatakowała opór 130 zł, wyznaczony przez podwójny szczyt z sierpnia 2018 r. Jego pokonanie otworzy drogę co najmniej do 140 zł. Najbliższe wsparcie to 120 zł.

2. KGHM próbuje opuścić górą konsolidację

Foto: GG Parkiet

Od marca ubiegłego roku kurs akcji miedziowego giganta zamknięty jest w konsolidacji. Przedział wahań rozciąga się od 80 zł do 100 zł. Styczeń przyniósł podejście pod górną granicę tego zakresu, czemu towarzyszył złoty krzyż na średnich z 50 i 200 sesji, rosnący MACD oraz wyjście ROC (14) nad 0. Wygląda więc na to, że byki przygotowały sobie solidny grunt pod wybicie na północ. Jeśli opór 100 zł pęknie, następnym celem będzie minimum 120 zł. Najbliższym wsparciem jest 90 zł, gdzie przebiega teraz 200-sesyjna średnia.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta specjalna: Czytaj "Parkiet" przez kwartał GRATIS
i uzyskaj dostęp do wszystkich treści
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację
© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA