Byki i niedźwiedzie tygodnia

Byki tygodnia: Dino Polska, IMC i Polimex-Mostostal

Foto: Fotorzepa, Grzegorz Psujek

1. Dino Polska jak Robert Lewandowski nie zatrzymuje się i bije rekordy

Foto: GG Parkiet

Wykres właściciela sieci sklepów to książkowy przykład trendu wzrostowego. Od ubiegłorocznego debiutu kurs konsekwentnie zmierza na północ, respektując ruchome wsparcie w postaci 50-sesyjnej średniej kroczącej. Przewagę byków potwierdzają też wskaźniki: MACD, ADX oraz Akumulacja/Dystrybucja. Efekt? W piątek cena wyznaczyła szczyt hossy 87,05 zł. Rekord został ustanowiony pomimo trwającej na GPW korekty i pomimo rekomendacji „sprzedaj" od Haitong Banku. Najbliższe wsparcia są w strefie 80–75 zł, a cel to 100 zł.

2. IMC konsekwentnie zmierza na północ

Foto: GG Parkiet

Kurs akcji zwyżkuje od kilku lat i w piątek wyznaczył szczyt hossy 14 zł. Średnie kroczące z 50 i 200 sesji rosną, stanowiąc ruchome wsparcia, MACD zwyżkuje, niedawno zakręcając w górę nad linią 0, układ linii +DI –DI i ADX jest prowzrostowy, a wskaźnik Akumulacja/Dystrybucja pokazuje systematyczny napływ środków na rynek tego waloru. Przy tak stabilnym trendzie można oczekiwać, że w średnim terminie cena dotrze na historyczny szczyt 17,35 zł. Wsparcia natomiast wyznaczają wspomniane średnie i są to 12,5 zł oraz 11,2 zł.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Czytaj "Parkiet" w e-prenumeracie
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

© Licencja na publikację
© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz