REKLAMA
REKLAMA

Byki i niedźwiedzie tygodnia

Niedźwiedzie, czyli trzy spółki, którym grozi przecena akcji: iFirma, Kogeneracja i PKO BP

Foto: Fotorzepa, Jakub Ostałowski

1. iFirma nie może przebić 50-sesyjnej średniej.

Foto: GG Parkiet

Kurs akcji dostawcy usług księgowych od października ubiegłego roku poruszał się horyzontalnie wzdłuż wsparcia 1,14 zł. Barierę tę wyznaczały dołki z 2018 r. Niska zmienność i ruch horyzontalny dawały nadzieje na utworzenie bazy i wyjście górą z marazmu. Niestety 50-sesyjna średnia krocząca nie przypuściła byków i w minionym tygodniu kurs spadł w porywach do 1,99 zł, wyznaczając w ten sposób nowy dołek bessy (intraday). Słabość rynku potwierdził MACD, który zakręcił w dół pod poziomem 0. Mamy więc sygnał kontynuacji bessy, choć ważny opór 2,14 wciąż jest blisko.

2. Kogeneracja najniżej od dekady

Foto: GG Parkiet

Kurs akcji przedstawiciela branży energetycznej porusza się w trendzie spadkowym od maja 2017 r. Przełom grudnia i stycznia przyniósł korektę notowań, ale została ona skutecznie powstrzymana przez linię średniej kroczącej z 50 sesji. Od dwóch tygodni cena znów spada, w minionym tygodniu pokonała poprzednie dno bessy i wyznaczyła nowe 31,7 zł. To najniższy poziom od dekady. Przewagę niedźwiedzi potwierdzają m.in. spadające MACD i ROC(14). Najbliższy opór znajduje się we wcześniejszej strefie wsparcia, czyli 37–41 zł.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta specjalna: Czytaj "Parkiet" przez kwartał GRATIS
i uzyskaj dostęp do wszystkich treści
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację
© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA