REKLAMA
REKLAMA

Byki i niedźwiedzie tygodnia

Byki tygodnia, czyli trzy spółki z szansami na zwyżki

Foto: Adobestock

GTC przebiło linię trendu spadkowego.

Foto: GG Parkiet

Od końca października 2018 r. notowania akcji dewelopera budują układ wzrostowy. Zwyżkę zainicjowała formacja podwójnego dna przy 7,5 zł, a w minionym tygodniu cena dotarła już do 9,44 zł. Po drodze pokonane zostały średnie kroczące z 50 i 200 sesji oraz linia trendu spadkowego. Jest to więc sygnał przesilenia, potwierdzony rosnącym MACD i układem linii +DI/-DI/ADX. Najbliższe wsparcie to 8,85 zł (pokonana linia trendu). Opory są w strefie 9,5–9,6 zł.

LPP atakuje średnią kroczącą z 200 sesji.

Foto: GG Parkiet

O powrót na historyczne szczyty walczy też odzieżowy gigant. Od kilku tygodniu notowania akcji poruszały się w wąskim kanale wzrostowym, ale w ostatnich dniach zwyżka wyraźnie przyspieszyła. Na wykresie pojawiły się duże,białe korpusy i cena zaatakowała ważny opór 8600 zł. Tutaj pokrywają się lokalny szczyt z listopada i 200-sesyjna średnia krocząca. Jeśli uda się pokonać barierę, to drogą do historycznego szczytu 10 000 zł będzie otwarta. Najbliższym wsparciem dla notowań jest pułap 8250 zł.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta specjalna: Czytaj "Parkiet" przez kwartał GRATIS
i uzyskaj dostęp do wszystkich treści
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację
© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA