REKLAMA
REKLAMA

Byki i niedźwiedzie tygodnia

...i niedźwiedzie, czyli trzy spółki, którym grozi przecena akcji

Foto: Fotolia

1. JSW coraz bliżej dołka bessy

Foto: GG Parkiet

Węglowa spółka charakteryzuje się ostatnio relatywną słabością. Podczas gdy WIG20 wyraźnie zwyżkuje, JSW pozostaje w niewielkiej odległości od dołka bessy. Warto zauważyć, że w listopadzie nie powiodła się próba pokonania 200-sesyjnej średniej kroczącej, a miesiąc później barierą nie do przejścia okazała się 50-sesyjna. To także potwierdza niemoc byków. Wskaźniki – MACD i –DI/+DI/ADX pokazują niezdecydowanie rynku. Biorąc więc pod uwagę kierunek głównego trendu, bardziej realne jest pogłębienia dołka bessy niż silne odbicie.

2. Mabion poniżej 80 zł i kontynuuje trend spadkowy

Akcje biotechnologicznej spółki tanieją od września ubiegłego roku. Zniżka zaczęła się z okolic 125 zł, a w minionym tygodniu kurs był już poniżej 80 zł. Po drodze notowania przebiły się przez linię długoterminowego trendu wzrostowego, a średnie kroczące z 50 i 200 sesji utworzyły krzyż śmierci. Niedźwiedzie zdobywają coraz większą przewagę, co potwierdza sekwencja coraz niższych dołków, a także zachowanie –DI/+DI/ADX – pierwsze linia jest powyżej drugiej, a trzecia wyraźnie rośnie. Najbliższe wsparcie to 73,7 zł. Oporem jest 85 zł.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta specjalna: Czytaj "Parkiet" przez kwartał GRATIS
i uzyskaj dostęp do wszystkich treści
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację
© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA